Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Министертсво за животна средина

1 Result / Page 1 of 1

Парадокс

Макрадули: Состојбата со коронавирусот не учи да не си играме со животната средина (ВИДЕО)

„Државниот инспекторат за животна средина има инспектори кои се обучуваат заедно со ЕУПОЛ и тие имаат врз база на своите ингеренции што ги имаат ги покриваат инсталациите, општинските инспектори се тренираат за нешто друго и затоа не е бегање од одговорноста, но граѓаните бараат решение. Затоа велам дека ни фали една жичка на комплементарност и акција, а не паралелизам“, изјави заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули при гостувањето во емисијата „Стадион“ на Канал 77, на тема „Дали самостојноста на […]

today11/04/2020 1

0%