Сашко Николов

Во денешната емисија „Стадион“ на Радио Канал 77, соочување имаа актуелниот градоначалник на опшина Штип, Сашко Николов и против кандидатот од опозициската партија ВМРО ДПМНЕ, Иван Јорданов. Јорданов со обвинувања до Николов дека пропагандата на СДСМ е амнестирање на одговорноста од претходниците. „Фактите се дека Клиничката болница до 2016 година беше оставена до одредено ниво […]

„Кога се носат мерки за една ваква пандемија, тие мерки ги носи Комисијата за заразни болести, не ги носи министерот“, вели градоначалникот на општина Штип, Сашко Николов, кој по предлог на угостителите тој ќе одржи состанок со членовите на Комисијата за заразни болести за предлогот, пунктови за брзи антиген тестови пред влез во угостителски објект. […]

Ова е нов вирус во здравството, во светот. Цел свет е изненаден од начинот на кој овој вирус го напаѓа човекот и она што го заклучивме во овие година ипол видовме дека ние не се плашиме од вирусот, туку од компликациите што ги предизвикува вирусот, изјави Д-р Сашко Николов, воедно актуелен градоначалник на општина Штип, […]

Кандидатот за пратеник на СДСМ , кардиологот Сашко Николов вели дека Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ не знаат што сакаат. Се против избори во јули, но не кажуваат конкретен став и датум кога би се одржале, дали до декември кога е крајниот рок, или кога ќе заврши пандемијата со коронавирусот, a тоа сигурно нема да се […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background