ExYu
Fresh
Cafe
Radio EastGate Mall
Play button

сашо велковски

1 Result / Page 1 of 1

Парадокс

Ќе има ли одговорност на градоначалниците за штетните договори? (видео)

Три години се чека наодот од судското вештачење за ракионатиот договор за јавно приватно партнерство на Општината Свети Николе со струшката компанија Сити Лајт. Три години стои и кривичната пријава за овој случај во јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, каде Финансиската полиција доставила кривични пријави за поранешен градоначалник и управителот на Сити Лајт. Од Обвинителството велат дека предеметот се’ уште е во предистрага. Институциите за ги покренат овие постапки, бара актуелниот градоначалник Сашо Велковски, кој беше гостин во […]

today29/02/2020 7

0%