Столе Наумов

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи зборувајќи за големиот раст на приходите, нови компании и нови вработувања во ИКТ индустријата во Македонија   и во време на пандемија, нагласи дека во наредниот период мора да се забрзаат превдвидените мерки и потези од владината програма со кои на оваа индустрија ќе и се овозмжи уште поповолен […]

Во гостувањето во емисијата „Стадион“ на Канал 77, премерот Зоран Заев беше прашан и за интервјуто за бугарската агенција БГнес, која предизвика бројни рекации на негодување и гнев во македонската јавност. – Идентитетските прашања се прашања за кои Заев ниту никој, нема да преговара. Јас како струмичанец се сеќавам на свиждањето за да се зближат […]

За разлика од пролетниот бран на ковид – 19, новиот бран донесе голем број на пацинети со тешка клиничка слика, рече во емисијата „Стадион“ на Канал 77, Ален Ѓеоргиејев, директор на Клничката болница во Штип.

Според Владимир Лазаревик во Дубаи смртноста е на многу ниско ниво иако станува збор за десет милиони жители дневно од коронавирус умираат дневно тројца заболени, но тоа е одраз секако и на многу помладата популација. – Колеги анестезиолози од Америка забележуваат дека можеби немаме доволно обучен кадар кој ке обезбеди соодветен тип на лекување, како […]

Иницијативниот одбор на Здружението на оштетени штедачи од Еуостандард банка бара да се разоткрие криминалот што се случувал во и со Еуростандард банка. „Државата мора да ги обештети сите штедачи во банката не само тие до 30 000 евра. Ние сме принудени да дејствуваме анонимно затоа што ни криви ни должни сме предмет на исмевање, […]

 


Во етер
Наслов
Изведувач

Background