Последни вести

Деветнаесетгодишна Норвежанка е најмладата милијардерка на светот (Фото)

a_3585990b

Деветнаесетгодишната,  Александра Андресен од Норвешка е најмладата милијардерка во светот. Богатата тинејџерка со 1,2 милијарда долари се најде на 1.476. место на листата на најбогати луѓе, која списанието Forbes ја објавува секоја година. Веднаш зад Александра на листата е нејзината дваесетгодишна сестра Катарина. Овие две сестри го наследиле богатството од ...

Повеќе »

Кога вистината излегува на виделина: Поштар направил над 1300 деца

g-biz-110602-postal-3p.grid-6x2

Пензиониран поштар од Нешвил во Тенеси е татко на повеќе од 1.300 деца – докажуваат бројни ДНК анализи. Шокантната вистина излегла на виделина сосема случајно. Се’ почнало кога во 2001 година двајца мажи побарале да дознаат кои се нивните биолошки татковци. Истрагата докажала дека таткото е иста личност. Со времето, ...

Повеќе »

Неколку работи на кои треба да се сетите кога минувате низ тешки времиња

end-depression-300x300

Сите сме поминале низ тешки времиња и сите ги надминавме. Сепак, некои луѓе полесно ги надминуваат од другите. Во што е нивната тајна? Ова се неколку работи на кои треба да се сетите кога минувате низ тешки времиња: Познатиот цитат на Буда ни вели: „Вашата отпорност кон “она што е” ...

Повеќе »

Бизарна мутација: Родена свиња што изгледа како слон (Фото)

svinjaslon-540x320

Свиња која изгледа како слон е родена во западниот дел на Камбоџа, во местото Прамаои. Слабото животно со розова кожа, сурла и големи уши како слон, има проблем со должината на нозете, не може да ги отвора очите и има сериозна физичка деформација. Не е познато што предизвикало ваква бизарна ...

Повеќе »

Карактеристики на вашиот хороскопски знак кои ги изненадуваат и шокираат другите?

9dd58c50-7418-0131-531a-5ee855e56c21

Секој хороскопски знак има свои позитивни и негативни карактеристики кои ја обликуваат сечија природа. За да не ги изненадите другите со брзите одлуки и однесувањето, астролозите откриваат кои се најголемите маани на хороскопските знаци за кои можете да прочитате во продолжение со цел да ги избегнете непријатните ситуации на време. ...

Повеќе »

Добре дојде март: Цитати за најубавото годишно време

68743-Hello-March

Важи за еден од најубавите месеци, затоа што со него ја испраќаме зимата, а ја пречекуваме пролетта – денеска и официјално може да му посакаме добредојде на март. Иако официјално првиот пролетен ден почнува во втората половина на март, топлите денови го најавуваат нејзиното доаѓање и претходно. Покрај тоа, март ...

Повеќе »

Емили Ратајковски го збудале Холивудскиот крем

31aeace600000578-0-image-1061456750058991

Емили Ратајковски (24) ја искористи приликата во неделата вечерта, после доделувањето на Оскарите, да го покаже своето сензационално тело. Всушност, манекенката ги остави сите присутни без текст кога се појави на Vanity Fair забавата на Беверли Хилс. Истата таа вечер таа се појави во две различни тоалети, при што заклучокот ...

Повеќе »

Со новата песна „Можеш ли без мене“ Теа го најавува својот прв албум (Аудио)

11263052_1626213460934665_4048552131060186024_n

Младата пејачка, Теа Трајковска на јавноста ѝ ја претставува својата нова песна „Можеш ли без мене“. Овој нов сингл доаѓа по успешниот хит „Доста Глумиме“ со кој Теа ја заокружи минатата година. „Можеш ли без мене“ е авторско дело на Теа, која го напиша текстот на песната во соработка со ...

Повеќе »

Конечно Оскар за Леонардо ди Каприо (Видео – говор)

leo

Леонардо ди Каприо конечно го доби долгоочекуваниот Оскар. Откако шест пати безуспешно беше номиниран во категоријата за најдобар актер, Лео овој пат доби награда благодарение на улогата во филмот The Revenant (Повратникот). Корисниците на социјалните мрежи веќе почнаа да се шегуваат дека тој одржал одличен говор, затоа што го вежбал ...

Повеќе »

Како живеат богатите деца од Лондон: Бришат чевли со пари! (Галерија)

11

Корисниците на социјалните мрежи пред неколку месеци се шокираа од богатите деца на Техеран, а набргу потоа, актуелни станаа ознаките и профилите кои се осмислени со цел богатите деца да се пофалат на Инстаграм. Богатите деца од Русија предизвикаа завист за луксузот кој го уживаат, а богатите деца на Лондон ...

Повеќе »

Пол Ван Дајк тешко повреден по пад од сцена

pvd7

Холандскиот диџеј, Пол Ван Дајк, паднал од сцената додека настапувал на A State of Trance во Утрехт. По незгодата,  веднаш е префрлен во болница со хеликоптер, а според првичните информации, претрпел траума на главата. Повеќе детали за тоа како дошло до инцидентот не се познати, а нема ни информации за ...

Повеќе »

Се омажи една од најзгодните македонски пејачки (Фото)

eva-svadba

Пејчката Ева Нединковска викендов стапна на „лудиот камен“. Таа ја круниса љубовта со нејзината долгогодишна љубов Јурак Петров кој е веб дизајнер. Ева, врската со Јурак  од самиот почеток ја држи подалеку од јавноста. Инаку, таа важи за една од најзгодните македонски пејачки.

Повеќе »

Првата дама на техно-сцената, Нина Кравиц на „Егзит денс аренaта“

nina egzit

Една од најпопуларните изведувачки на светската електронска сцена Нина Кравиц  ќе настапи премиерно на „Егзит Денс Арена“ (EXIT Dance Arena) на 10 јули. Оваа сибирската дива важи за една од најхаризматичните личности на техно сцената. Благодарение на своето музичкото образование и искрениот однос кон публиката, Нина Кравиц се позиционираше како ...

Повеќе »

Потпретседателот Бајден ќе ја претстави Лејди Гага на доделувањето на Оскарите

lady-gaga-billboard.jpg.39fd87d85b5c93f9b58743366ad9575f

Американскиот потпретседател, Џо Бајден ќе биде специјален гостин на церемонијата на доделувањето на Оскар и ќе го објави исполнувањето на “Тil It Happens To You” од страна на Лејди Гага – соопштил претставник на администрацијата, цитиран од АФП. На овој начин Бајден ќе лансира иницијатива за сузбивање на сексуално насилство ...

Повеќе »

Актерката Хали Бери летово пристигнува во Србија

920_halle-berry-s-red-and-white-valentino-gown-look-still-golden-globe-highlight-3809

Холивудската актерка, Хали Бери кон крајот на летото ќе пристигне во Србија, по повод нејзиниот ангажман за снимањето на филмот на еден млад американски режисер, кој сакал првите сцени од неговото најново остварување да бидат снимени на Калемегдан – пишува Хелло магазин. Како и во сите останати сериозни проекти какви ...

Повеќе »
Close