Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Fresh

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Kanal 77

471 Results / Page 1 of 53

Подаруваме

”Листа на желби” – подржано од Флекс Кредит

Дедо Мраз не е единствениот кој ги исполнува желбите оваа Нова Година Подгответе се ‘’Листа на желба’’ бидејќи Канал 77 ги претвора желбите во реалност! Учеството е лесно како 123: 1) Одете на kanal77.mk и пријавете се ! 2) Кажете ја вашата новогодишна желба и кажете ни зошто таа заслужува да ви биде исполнета. 3) Слушајте го Утринското шоу на Канал 77 со Христина и Мирко секој работен ден во 8 часот наутро. Ако ве повикаме во етер со вашата […]

today25/11/2023 223 6 2

Подаруваме

Радио Ајваријада 2023

Дали е лично твојот, најпосакуваниот, највкусниот, едноставно најдобриот домашен ајвар. Ние го бираме најдобриот ајвар во Македонија. Мислеш дека си го направил направил ? Испрати ни примерок за дигустација по пошта на 5-та Партиска Конференција 32А, 2000 Штип до 05.11.2023. Во Утринското шоу со Христина и Мирко, заедно со жири ќе го избереме најдобриот домашен ајвар. Пријави се, доби награда и биди препознаен како мајстор за ајвар за 2023 година Радио Ајваријада 2023

today24/10/2023 156 58

Подаруваме

Подаруваме

Направи ја со нас најновата плејлиста за во етер и слушај баш она што го сакаш, додека си на работа, во твојот автомобил, готвиш, одмараш или играш баш по твое. МУЗИЧКОТО ИСТРАЖУВАЊЕ Е ЗАВРШЕНО

today23/10/2023 1312 204 2

Подаруваме

Подаруваме

Направи ја со нас најновата плејлиста за во етер и слушај баш она што го сакаш, додека си на работа, во твојот автомобил, готвиш, одмараш или играш баш по твое.   Истражувањето е завршено.   Правила - наградно учествување

today21/09/2023 1776 278 5

Подаруваме

Елизабета Пејовска е добитничка на патување за двајца во Римини во наградната игра „биди ти наш музички уредник“ на Канал 77

04.09.2023 Елизабета Пејовска е добитничка на патување за двајца во Римини во наградната игра „биди ти наш музички уредник“ на Канал 77, поддржано од Escape travel, која се одржа во месец август. Во прилог е видео од извлекувањето:  

today05/09/2023 106 19

Подаруваме

Подаруваме

За нашата плејлиста секогаш да биде по твој вкус, ни треба твоето мислење да ни кажеш што ти се допаѓа. Направи ја со нас најновата плејлиста за во етер и слушај баш она што го сакаш, додека си на работа, во твојот автомобил, готвиш, одмараш или играш баш по твое. Истражувањето е завршено. Правила - наградно учествување

today25/08/2023 139 9

Подаруваме

Подаруваме

За нашата плејлиста секогаш да биде по твој вкус, ни треба твоето мислење да ни кажеш што ти се допаѓа. Направи ја со нас најновата плејлиста за во етер и слушај баш она што го сакаш, додека си на работа, во твојот автомобил, готвиш, одмараш или играш баш по твое. Правила – наградно учествување

today21/07/2023 134 6 2

Подаруваме

Теодора Дичова е добитничка на патување за двајца во Кумбургаз во наградната игра „Биди ти наш музички уредник“ на Канал 77

06.07.2023 Теодора Дичова е добитничка на патување за двајца во Кумбургаз, Турција во наградната игра „Биди ти наш музички уредник“ на Канал 77, поддржано од Escape travel, која се одржа во месец јуни. Во прилог е видео од извлекувањето:

today06/07/2023 87 3

0%