Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Да се провери од каде толку голем број на неважечки гласачки ливчиња на овие избори

today28/12/2018

Background

Споредено со некои други изборни циклуси голем е бројот на неважечки ливчиња на овие избори вели за 55 тото издание на Ноќен Експрес на Радио Мрежа Канал77 Александар Новаковски поранешен претседател на ДИК.

Внимателно да се провери дали тие ливчиња се намерно направени затоа што имало такви ситуации и во други изборни циклуси каде граѓаните тоа го правеле од револт.

Во овој случај немам информации и ниту сум во било која функција ангажиран да ги следам изборите , сепак тоа е работа на избирачките одбори и на општинските изборни комисии и точно може да се утврди дали е тоа правено од револт на граѓаните или од некои други намери , вели Новаковски за Ноќен Експрес каде ги анализиравме изборните резултати.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%