Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Fresh

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Парадокс

Дерковски-Непочитувањето на чл 102 значи кривично дело за несовесно трошење на буџетските пари

today22/02/2020 1

Background

Одредбата во член 102 од законот за ААВМ е преригорозна, но сепак непочитувањето значи кривично дело за за несовесно трошење на буџетски пари и има елементи на неколку кривични дела, изјави претседателот на ДИК ,Оливер Дерковски во гостувањето на емисијата Стадион.

,,Поради тоа носителите и вршителите на јавни функции да не ја прекршуваат оваа одредба“, посочува Дерковски.

Објавено од: Viktor Gavrilov

Rate it
0%