Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Fresh

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Изборните кампањи во Македонија личат на театрални борби помеѓу добрите и лошите

today27/12/2018

Background

Кога ќе направам споредба со Австралискиот политички систем и со ова што го гледам тука ова овде воопшто не ми изгледа на некоја изборна кампања или некоја борба на идеи, на вредности, на политики ова повеќе ми изгледа на театрална борба помеѓу добрите и лошите зависно од која страна се гледани вели Игор Александров, Претседателот на Здружението на македонски заедници во Австралија за 49 тото издание на Ноќен Експрес на тема Изборни кампањи.

Ретко кој човек им верува на едните или другите ама секој навива за еден или за друг.

Во Австралија луѓето не се врзуваат толку за партија може да имаат одредени симпатии кон некоја партија но тоа воопшто не значи дека ќе гласа за неа.

Дали ќе гласа за таа партија тоа зависи од водачот на партијата или од локалниот пратеник вели Игор Александров и додава дека медиумите и новинарите во Австралија сериозно се занимаваат со тоа кој од кандидатите навистина ја кажува вистината односно дали она што го ветува може да го оствари вели претседателот на Здружението на македонски заедници во Австралија за Ноќен Експрес на Канал77.

Објавено од: Viktor Gavrilov

Rate it
0%