Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Кој губи а кој добива гласачи во предизборието на Предвремените Парламентарни избори 2016

today27/12/2018

Background

На овие избори ВМРО се труди да го задржи гласачкото тело , СДСМ се труди да го прошири , ДУИ полека „искрварува„ а ДПА веќе „искрвари„ т.е го изгуби своето гласачко тело вели за Ноќен Експрес аналитичарот Сашо Клековски. Споредв него Беса партијата покажала со митингот во Борис Трајковски дека стои многу подобро со гласачи отколку што покажуаат анкетите вели Клековски.

СДСМ се труди да ги собере албанските гласови, а 6 % од граѓаните кои гласале за ДУИ сега се изјасниле дека ќе гласаат за СДСМ , со што станува трета политичка партија кај албанскиот електорат , тоа е четвртина од гласачкото тело на ДУИ смета аналитичарот Клековски за 51 ото издание на Ноќен експрес каде овој понеделник го направивме првиот аналитички пресек.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%