Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Македонските телевизии ги губат гледачите

today27/12/2018 9

Background

Програмите на нашите телевизии изобилуваат со турски серии и емисии во кои се бираат таленти од пензинери па до млади вели Бранко Огњановски или Миле Паника за 47 ото издание на Ноќен експрес, емисија која се емитуваше на 15.11 со почеток во 21 часот на програмата на Радио Мрежа Канал77.

Принуден сум често каналите да ги вртам на странските сателитски телевизии и ако се спореди какви телевизии има мислам дека нашиве се повеќе ќе губат гледачи, вели Огњановски.

Сме заборавиле што значи добра телевизија и гледачите немаат со што да споредат.

Доволно е да ги погледнете српските телевизии или било која регионална телевизија ќе ви стане јасно колку сме заостанале на тој план .Едноставно тоа ќе им се враќа на телевизиите како бумеранг и затоа секојдневно се помалку гледачи имаат, посочува Бранко Огњановски за Ноќен Експрес.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%