Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес – Емисија 10

today27/12/2018

Background

Ноќен експрес се чуди: нели е малку контрадикторно тоа што од една страна Владата плаќа субвенции за македонски музичари, а од друга страна, македонската музичка сцена трпи недостаток на фестивали? Значи, јас добивам субвенции за моја нова песна и толку. Неколкупати ќе ме пуштат на радио, малку на ЈуТјуб и веќе немам каде да продолжам. Додека пак, на фестивалите како Пивофест, Пиволенд, Виноскоп и ред други….. секоја година ги гледаме истите музичари од регионот…..Хладно Пиво, Саша Ковачевиќ, Дубиоза Колектив, САРС….. е сега, може му дале аманет на Канго да запее на Пивофест….

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%