Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес – Емисија 22

today27/12/2018

Background

Тема на втората епизода од вториот серијал на „Ноќен експрес“ е „Денешните вредности изгубени во извртената и тешка реалност“.

Со универзитетскиот професор Љубомир Цуцуловски во студио разговаравме за тоа какви се вредностите на денешните генерации, што е тоа кон што се свртуваат младите, кои се нивните идоли. Во видео интервјуто универзитетскиот професор Трајче Стојанов вели дека политичките партии не сакаат бунтовни млади кои треба да бидат тоа по природа. Во емисијата со свои ставови учествуваат и Драги Змијанац од Детската амбасада „Меѓаши“ и универзитетскиот професорот Ферид Мухиќ.

Водители: Столе Наумов, Петрит Сараќини и Зоран Маџоски.

Карикатури: Методи Андонов

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%