Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес на Канал 77 радиовизија – Емисија 17

today27/12/2018

Background

Во Ноќен експрес зборуваме за постојаната политичка кампања на која се изложени граѓаните на Македонија на тема: „Лажи, лажи, лажи ме“.

Гости: Горјан Тозија Медо, Ангелка Пеева.

Телефонски гости во живо јавување, телефонска анкета: Петар Арсовски, Владимир Божиновски, Жанета Трајковска, Борис Ефтимоски.

Карикатурист: Методи Андонов.

Дебата за текот на досегашните политички кампањи, стратегиите на политичките кампањи, изворите на финасирање, лагите на политичарите.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%