Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес на Канал 77 радиовизија – Емисија 18

today27/12/2018

Background

Тема во Ноќен ескпрес: „Новинари без пари“, разговараме за статусот на новинарите по неколку отпуштања на новинари, меѓу кои и последното во ТВ Телма.

Гости: Гости: Зоран Иванов, Љупчо Зиков и Петрит Сарачини.

Телефонски гости во живо јавување, телефонска анкета: Атанас Кировски, Емилија Лазаревска, Билјана Георгиевска

Карикатурист: Методи Андонов.

Музика: Бумбари и Ивана

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%