Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Fresh

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес на Канал 77 Радиовизија – Емисија 3

today26/12/2018

Background

Трето издание од „Ноќен експрес“ на Канал 77 во интегрална верзија на тема: „Аболицирај ме нежно“.

Гостин: Благоја Чоревски, актер и поранешен заменик министер за култура. Разговори со: Уранија Пировска, Мери Николова и Оливера Трајковска.

Ставот на соговорниците е дека аболицијата е преседан што ги става граѓаните во нерамноправна положба со аболицираните политичари. Пировска најави дека Хелшинскиот комитет би можел да го повлече својот член во Комисијата за помилување на Претседателот на РМ, бидејќи не биле консултирани при донесувањето на одлуката за аболиција.

Музика во живо: Игор Митровиќ и бенд

Објавено од: Viktor Gavrilov

Rate it
0%