Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес на Канал 77 Радиовизија – Емисија 4

today26/12/2018

Background

Четврто издание со тема: „Слободни вести“ со гости: Мери Јордановска и Саше Димовски. Гости по телефон: Здравко Савески, Ана Костовска, Александар Пандов и Љупчо Златев.

Граѓаните се поделени на предавници и патриоти, новинарите и активистите на сосросоиди и домобрани.

Колку медиумите и новинарите кумуваат на овие поделби? Кои се синонимите за Македонија?

Музички бенд: Новоселско трио

Карикатури: Методи Андонов

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%