Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес на Канал 77 Радиовизија – Емисија 5

today27/12/2018 2

Background

Издание од Тетово, Кафе бар „Маестро“ на тема: „Градоначалник повеќе од премиер“.

Гости: Дарко Габревски, хроничар, Драган Давидовски, советник во Советот на општина Тетово, Башким Сулејмани, новинар и Самка Ибримовски, политичар.

Зошто е толку привлечна градоначалничката фотеља? Мислат ли градоначалниците на интересите на граѓаните од кои се избрани? Ибраимовски го објаснува случајот со наводно расипаното месо кои било делено на граѓаните од ромска националност и според негово објаснување бил наместен од поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска. Градоначалниците на Прилеп, Куманово, Свети Николе и општина Карпош објаснуваат како станале кандидати за градоначалници, дека не секогаш е по нивна воља.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%