Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес на Канал 77 Радиовизија – Емисија 6

today27/12/2018 1

Background

Тема на шестото издание „Нема хумор нема мир“ со гости: Ранко Петровиќ – Буба мара, Горан Ѓуровски – Зевзек со телефонско вклучување на Иван Крадак, хуморист и Сашо Кокаланов од „Коза ностра“.

За отсуството на сатирата во јавниот живот и третманот на хуморот во услови кога власта не „прифаќа шеги на своја сметка“. Благодарение на социјалните мрежи граѓаните наоѓаат нови прозорчиња за искажување на став, мислење преку хумор.

Музика: Stend by

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%