Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес на Канал 77 Радиовизија – Емисија 8

today27/12/2018

Background

„Ноќен експрес“ во живо од Куманово од “Food Revolution”, на тема „Македонија во срцето. Србија и Бугарија за црни денови“. Со гости: Сузана Андновиќ, поврантик од Авганистан, Зоран Дамјановски, градоначалник на Куманово, Драган Ивановски, хуморист од „Нема љутиш“ и Неџат Аќифи, сопственик на ТВ Феста.

Се разговараше за тоа дали има позначајни инвестиции од повратниците од Ирак и Авганистан, за процесот на интеграција по враќањето дома, за искуството од работењето на Блискиот Исток. Слушателите преку јавувањата во емисијата оценија дека перцепцијата за работењето во странство го следи позитивен имиџ, што се менува кога ќе се замине таму. Друг слушател, кој се јави од Медитеранот, оцени дека треба да се даваат и позитивни примери на млади македонски иселеници, кои успеале во европските земји.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%