Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес: Стануваме ли нација на сениори?

today27/12/2018 1

Background

Македонците се во константна негатива.. Албанците, турците, ромите и бошњаците имаат сеуште позитивен прираст на население, но и таму трендовите се во опаѓање.. Македонија во 2100 година ќе има 1 милион и двеста илјади жители.. Зошто Светска банка да ни каже дека 600 илјади лица се иселени од Македонија, кај се нашите институции.. Попис мора да се спроведе, никој не знае колку жители има Скопје колку општина Центар..

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%