Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Драаган Малиновски

1 Result / Page 1 of 1

Парадокс

Малиновски: Се знаат каналите на корупција, но треба воља да се прекинат (видео)

Адвокатот Драаган Малиновски, поранешен член на Антикорупциска комисија во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77, зборуваше за митото и корупцијата во судството, за ветингот и потеклото на имотот на судиите и нивните семејства, за тоа како може разрешени судии и обвинители да бидат добри адвокати и да продолжат да работат во фелата и за тоа зошто за добри адвокати се сметаат оние кои успешно ги „менаџираат“ предметите и тарифите  преку линковите со одредени судии и обвинители. – Ветингот не смее […]

today25/04/2020

0%