Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Државен пазарен инспекторат

1 Result / Page 1 of 1

Парадокс

Пауновски: Лошите инспектори ги прераспределуваме во канцелариски работници (ВИДЕО)

Генерално одлуките на Владата се почитуваат, но има и такви кои мислат дека нема да бидат посетени од инспекторите, вели Стојко Пауновкси, диркетор на Државен пазарен инспектор во гостувањето на емисијата „Стадион“ на Канал 77. Вели дека во таков случај инспекторите постапуваат со записници и изрекување на глоба. 154 угостителски објекти се затворнеи во изминатиот период, проблеми се јавиле со објектите кои се во склоп на бензиските станици и затворање на кафематите, се со една цел да се заштити јавното […]

today11/04/2020

0%