канал77

Страна: 7

Обвинителката од Вишото обвинителство Гостивар и претендент за шефовското место во Обвинителството за организиран криминал и корупција, Деса Пауновска, вели дека најпрво не мислела да прави програма, но откако нејзините колеги направиле и таа доставила копии до јавните обвинителствата, за колегите ако сакаат да прочитаат и да гласаат на непосредното гласање. Пауновска во емисијата „Стадион“ […]

Обвинителот Ермон Незири кој доаѓа од ОЈО Скопје, а претендира да стане шеф на Основното обвинителство за организиран криминал и корупција, денеска во емисијата „Стадион“ на Канал 77 рече дека програма направил бидејќи сакал да ги запознае колегите за каква личност би гласале. Програмата вели тој е визија за тоа како би функционирало ОЈОГОКК доколку […]

Поранешниот прв човек на Обвинителството за Организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, во емисијата „Стадион“ на Канал 77 денеска зборуваше за познатите случаи со Мијалов, за Кичеец, за тоа дали добивала закани и со кој е блиска, но и објасни што всушност значи организиран криминал. – Според нашиот закон обвинителите не бараат висина на казна. […]

„ Нека разберат денешните тирани, македонско име нема да загине“ Ова се оргиналните стихови во текстот на песната „А бре Македонче“ за прв пат испеана во далечната 1941 година во прилепското село Царевиќ кога е одржан и првиот митинг во окупирана Македонија, потврди во денешното гостување во емисијата „Стадион“ на Канал 77, внукот на авторот […]

„Оживувањето“ на бугарскиот Цар Борис III не почнува од вчера со отворањето на бугарскиот клуб со негово име во Охрид, потсетува Жарко Трајаноски од Институтот ИМА. Во емисијата Стадион на Канал 77 тој потсетува дека никој не се скандализираше кога Никола Груевски плати 20.000 евра и постави восочна фигура на Цар Борис III во Музејот […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background