ExYu
Fresh
Cafe
Radio EastGate Mall
Play button

Проекти

224 Results / Page 12 of 25

Ноќен Експрес

Ноќен експрес: Плати или умри… Корупција во секојденевниот живот…

Менче Атанасова Точи од Нова, долгогодишен хроничар на неприликите во македоноското здравство во Ноќен експрес зборува за корупциските лавиринти во здравството, за очајните пациенти, исплашените лекари, за ниските плати… https://youtu.be/ZW9zS-zgkaE  

today27/12/2018 6

Ноќен Експрес

Благоја Милевски: Некои само чекаа кога ќе кикснеме

На први декември ќе биде ждрепката за Европското првенство во фудбал во Полска, по што ќе се знае со кого во група ќе игра Младата македонска фудбалска репрезентација до 21 година. Селекторот Благоја Милевски во емисијата Ноќен Експрес на Канал 77 рече дека фаворити на првенството се домаќинот Полска, Германија и Данска како најуспешни репрезентации во квалификациите. „Без разлика со кого и да се паднеме во група, мислам дека самиот пласман на едно Европско првенство е круна и награда за […]

today27/12/2018 6

0%