Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Парадокс

Драган Секуловски ЗНМ-Парите од општините и Ј.П одат во медиумите што имаат блиски релации со власта

today22/02/2020 3

Background

Според нашите анализи повеќе од половината од општините и комуналните претпријатија  не го почитуваат членот 102 од законот за ААВМУ , со кој што  се забранува нивно рекламирање во медиумите, дали ќе има правни последици не можам да кажам ќе видиме бидејќи анализите се уште се прават, изјави  Драган Секуловски  во гостувањето во емисијата Стадион на тема „ Државни пари за медиумски опстанок или медиумски „шепот“,

Ако половина од буџетот на еднен локален или регионален медиум се полни од државата општините, комуналните претпријатија или партиите , се наметнува прашањето дали тука имаме, државни, општински или партиски медиуми,вели Секуловски.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%