Стадион

Оливер Деркоски, претседател на Државната изборна комисија, во емисијата „Стадион” на Радио Канал 77 праша како на 11 избори по ред софтверско решение за резултатите го добивала иста фирма во „четири очи”, како што сега ја обвинуваат ДИК за апликацијата од „Дуна”. Иако да потсетиме на претходните избори немало никакви проблеми, а сега сајтот со резултатите […]

Лидерот на ДУИ Али Ахмети покажа досега дека е рационален и реален политичар и не очекувам мачни преговори и политичка криза туку што поскоро формирање на нова влада, враќање на довербата и веднаш превземање на мерки и политики за справување со корона вирусот и тешките економски последици – изјави кандидатот за премиер на ДУИ Насер […]

– Како што се одалечија во изборната кампања поради одредени несреќни изјави и праќање во опозиција, така резултатите од изборите ќе ги зближат Ахмети и Заев. Очекувам СДСМ и ДУИ да формирата влада, Ахмети да биде реален и да се откаже од Насер Зибери  за мандатар. СДСМ да оди во коалиција со Алијанса, а ДУИ […]

Кампања на +35 степени, во услови на коронавирус – мини-собири по плоштди, сали, пазари, на традиционалните медиуми и социјалните мрежи, кампања зачинета со „бомби“, „петарди“… Во денешниот „Стадион“ на „Канал 77“ гостуваа Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ, двајцата носители на листи во Изборната единица Три на коалицијата […]

Предизборно претставување во емисијата Стадион на Канал 77, на Игор Јанушев, носител на листата на Коалицијата „За обнова на Македонија“ во ИЕ 3. Биографија на Игор  Јанушев: Дипломирал на Правен факултет „Јустинијан I“ – Скопје, насока Правни студии, каде што подоцна продолжил со постдипломски студии на меѓународно право и меѓународни односи. Роден е во Велес, […]

Предизборно претставување во емисијата Стадион на Канал 77, на Љупчо Николовски, носистел на листата на Колаицијата „Можеме“ во ИЕ 3. Биографија на Љупчо Николовски: Дипломирал на Правниот факултет „Јустинијан Први“, при Универзитет  „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје и има положен правосуден испит. За време на своето професионално и политичко усовршување, Николовски се стекнал со […]

https://youtu.be/pUc8aK1C7z8

Во етер
Наслов
Изведувач

Background