Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Парадокс

Лазар Ракиџиев: Изградбата на стадионите доцни не заради ФФМ, туку виновни се општините

today15/02/2020 14

Background

„Во интерес на истрагата не е дозволено да зборуваме, оној кој што е виновен ќе си одговара“, вели Лазар Ракиџиев кој од 2013 година е член во УО на ФФМ, а од минатата година како потпретседател. Неговиот одговор се однесува на информацијата дека 10 на лица од ФФМ за криминал од над 4,5 милион евра.

Тој вели се доцни со „ХетТрик“ програмите на УЕФА не заради ФФМ, туку затоа што оштините не си ги извршија своите обврски.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%