Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Парадокс

Латиф во Стадион: Најскапата компанија во моментот во светот вреди 1 трилијон долари

today07/03/2020

Background

Максимална транспарентност на компаниите и прикажување на лошите и добрите страни во јавноста.

„Најголемите светски фирми во моментов имаат вредност од над еден трилијон долари „Арамко“ од Саудиска Арабија, излезе пред два месеци во јавноста дека вредноста и е два трилијона долари, тоа е најскапата компанија во моментов во светов“, изјави професорот Самир Латиф во емисијата „Стадион“ на Канал 77 на темата „Стечај и ликвидација на сметка на малите, а бизнис интереси за големите акционери“.

По оваа компанија, е „Епл“ со 1,3 милиони долари, па „Амазон“, „Мајкрософт“ и „Гугл“.

Латиф вели дека ова се во моментов највредните пет компании во светот кои преку „ајпио“ имаат голема вредност и пари.

 

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%