Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Fresh

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Најава за Ноќен Експрес – Емисија 26

today27/12/2018 1

Background

https://youtu.be/CXDVs1cAkYU

„Ако левата рака дава десната не треба да знае“. Ова го вели Отец Бобан Митевски, за вечерашното издание на „Ноќен експрес“ како коментар на зачестеното хуманитарно рекламирање на политичарите и бизнисмените.

Отец Бобан ги отвори вратите на црквите за настраданите од поплавените подрачја. Шефот на кабинетот на поглаварот на МПЦ и професор на Богословскиот факултет, зборува и за споменувањето на Господ и господовата воља, во контекст на временските неприлики.

„Ноќен ескпрес“ и Радиовизија на Канал 77, среда, 17.08,2016 година, од 21-22 часот.

Објавено од: Viktor Gavrilov

Rate it
0%