Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен експрес: Институциите ги штитат работодавачите наместо работниците

today27/12/2018 2

Background

Работниците самите од внатре треба да се организираат, бидејќи никој од надвор нема да им помогне, како што тоа самите можат да го направат, вели Уранија Пировска, извршен директор на Хелишинскиот комитет. Во видео интервјуто за Ноќен ескпрес, што ќе се емитува вечер во 21 часот на Канал 77, Пировска веле дека институциите имаат механизми да ги заштитат работничките права. Наместо тоа, ги штитат работодавачите.
Ноќен експрес, 07.11.2016 год.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%