Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес на Канал 77 Радиовизија – Емисија 11

today27/12/2018 1

Background

„Партиска книшка на политичка партија или пасош на странска држава?“ е темата на ова издание во живо од Буре бар од Кочани.

Со гости: Ефтим Ѓорѓиев, бизнисмен, Горан Левков,истражувачки новинар, Ѓорѓи Николов, титовист и вклучување по телефон на посредник за вадење на бугарски пасош, поранешниот градоначалник на Облешево, Орце Митров, сега иселеник во Италија и Жарко Синадиновски, иселеник во САД.

Разговараме за начинот на кој граѓаните на Источна Македонија доаѓаат до бугарски пасоши, зошто заминуваат и каде, што работат во странство и последиците по градовите што ги напуштаат.

Музика: А Позитив

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%