Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес на Канал 77 радиовизија – Емисија 16

today27/12/2018 1

Background

Во живо од Кавадарци од „Белисимо Браво“. Разговараме за екологијата и последиците по бизнисот и квалитетот на животот на граѓаните.

Гости: Елена Kаревска , НВО Еко живот, Јованче Колев, главен еколошки иснепктор, Маријана Јорданова, прехранбена индустрија КИМ, Игор Бојаџиев – Иџе, Даниел Уневски.

Кавадарци е град со најголем број на автомобили по глава на жител, што дополнително со влијанието на индустријата влијае врз еколошките услови.

Музика: Наташа Малинкова бенд.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%