Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Ноќен Експрес

Ноќен Експрес на Канал 77 Радиовизија – Емисија 1

today26/12/2018 1

Background

Тема на премиерното издание на „Ноќен експрес“ со наслов „(Контра)протести“ со гости: Јован Постоловски – Јофе, Митко Гогов, граѓански активист, Братислав Димитров од ГДОМ, Илија Бошков Крајнички, астролог.

За текот на „Шарената револуција“ и контрапротестите од ГДОМ и мотивите за тие протести.

Музика во живо: Илија Кикиритков

Карикатурист: Методи Андонов

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%