Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Fresh

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Парадокс

Рахиќ: Затворите за жал се тема само кога ќе дојдат Велија, Орце и Боки (ВИДЕО)

today30/05/2020 4

Background

За поефикасно да се справиме со корупцијата треба да се зголемат ингеренциите на директорите во поглед на дисциплинските постапки, сега за секој прекршок против вработен одлучуваат самите вработени и затворкси службеници кои не сакаат да си „ги вадат очите еден со друг“, изјави Есад Рахиќ директор на КПУ Скопје – Шутка, при гостување во емисијата „Стадион“ со проектот „Парадокс“ на тема „Затворите рај за ситната корупција“.

Тој смета дека треба да профункционираат затворските економии, ние ги намалуваме трошоците со приклучок на гас и енергетски обновлива соларна енергија, но државата треба да понуди поголем финансиски капацитет за реновирање, затоа што најголем дел од досегшното реновираше се должи на донации и спонзорства, вели Рахиќ.

Објавено од: Viktor Gavrilov

Rate it
0%