Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Парадокс

Рубен: Акционерите беа „колатерална штета“ после долго време се свестуваат

today07/03/2020

Background

Љубица Рубен, консултант потенцира дека акционерите после толку долго време се свестуваат, што се случувало и што се случува со нив, кои на некој начин во минатото беа, вели колатерална штета заради стратегијата како да се приватизираат односно да се земат компаниите без да се платат средства за тоа.

„Јас тоа го гледам како условно организирана помош од сите институции на државата да се толерираат  ваквите предмети, постапки, штети“, вели Рубен во емисијата „Стадион“ на Канал 77, на темата „Стечај и ликвидација на сметка на малите, а бизнис интереси за големите акционери“.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%