Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Парадокс

Славески: Платите во наредните месеци треба да бидат обезбедени од државниот буџет (видео)

today21/03/2020 1

Background

Влеговме во економска рецесија со колапс на економијата, што во прво време беше овозможена како потреба од заштита на здравјето на населението. Меѓутоа, дојде и времето кога треба да се реагира, рече професорот Трајко Славески во емисјата Стадион на Канал 77. -Ниту еден вработен додкеа трае пандемијата не треба остане без доход. Ниту еден сеемен бизнис не смее да престане да работи. Не треба да се прави никаква разлика дали со средства од бууџетот се набавуваат ракавици, заштитни маски и други потреби и субвенции за плати на оние кои седат дома како резултат на потребата од заштита на јавното здравје за нешитење на буцетот, изјави професотор Трајко Славески, кој во емисијата Стадион на Канал 77 рече дека ова што сега се случува го немам видено во неговиот живот.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%