Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Парадокс

Ќе има ли одговорност на градоначалниците за штетните договори? (видео)

today29/02/2020 1

Background

Три години се чека наодот од судското вештачење за ракионатиот договор за јавно приватно партнерство на Општината Свети Николе со струшката компанија Сити Лајт. Три години стои и кривичната пријава за овој случај во јавното обвинителство за организиран криминал и корупција, каде Финансиската полиција доставила кривични пријави за поранешен градоначалник и управителот на Сити Лајт. Од Обвинителството велат дека предеметот се’ уште е во предистрага.
Институциите за ги покренат овие постапки, бара актуелниот градоначалник Сашо Велковски, кој беше гостин во емисијата Стадион на Канал 77.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%