канал77

Страна: 5

Сексуалното вознемирување постои деценици наназад. Има конвенции што го гарантираат правото на човекот за заштита од ваков вид дискриминација и злосторство. Тука не станува збор само за мажи или жени, туку воопшто за сите човечки единки – објасни психологот, Зорица Николова во денешното гостување во емисијата Стадион на Канал 77. според неа, сексуалното насилство зема […]

Не го познавам лично учителот Мика Алексиќ. Неговата сопруга е извонредна професорка, но неговиот метод за едукација на децата е репресивен, исполнет со булинг, со навреди и вербална злоупотреба, па сега се слушна дека делел и шамари.Тоа е класичен пример на злоупотреба на деца во една педагошка смисла – изјави актерката Весна Петрушевска, која денеска […]

https://www.youtube.com/watch?v=AVkNbJlrxqo&feature=emb_title

За нашата плејлиста секогаш да биде по твој вкус, ни треба твоето мислење да ни кажеш што ти се допаѓа Направи ја со нас најновата плејлиста за во етер и слушај баш она што го сакаш, додека си на работа, во твојот автомобил, готвиш, одмараш или играш баш по твое. Музичкото истражување е завршено.

Лилјана Лазова од Велес е добитник на слушалки Sony во наградната игра ‘Биди ти музички уредник’’ на Радио Канал 77

Многу мало малцинство ќе заработува огромни плати додека околу 90 отсто од целата работна сила ќе бидат неквалификувани работници со ниски приходи. Првите ќе имаат универзитетски дипломи, високо образование, и тие ќе реинвестираат во нови вештини во текот на целиот живот. Ова во интервју „Стадион“ на Канал 77, го вели Сем Вакнин, професор по финансии […]

-Никогаш нема да ги доведеме нашите идентитет и достоинство за кои никогаш нема да се преговара, а тоа е нашиот идентитет како Македонци кои говорат македонски јазик, рече премиерот Зоран Заев во интервју за радиото Канал 77 во емисијата Стадион. Тој уште еднаш порача дека ги разбира граѓаните и нивните реакции, ама лидерите се тука […]

Во гостувањето во емисијата „Стадион“ на Канал 77, премерот Зоран Заев беше прашан и за интервјуто за бугарската агенција БГнес, која предизвика бројни рекации на негодување и гнев во македонската јавност. – Идентитетските прашања се прашања за кои Заев ниту никој, нема да преговара. Јас како струмичанец се сеќавам на свиждањето за да се зближат […]

Андреј Панев доби таблет Lenovo Tab 7E, во наградната игра ‘’Биди музички уредник ‘’ во организација на радио Канал 77


Во етер
Наслов
Изведувач

Background