Радиовизија

Страна: 8

Во гостувањето во емисијата „Стадион“ на Канал 77, премерот Зоран Заев беше прашан и за интервјуто за бугарската агенција БГнес, која предизвика бројни рекации на негодување и гнев во македонската јавност. – Идентитетските прашања се прашања за кои Заев ниту никој, нема да преговара. Јас како струмичанец се сеќавам на свиждањето за да се зближат […]

По завршувањето на 100-те дена од владеењето на СДСМ и Коалацијата , во Собранието ќе го поставиме прашањето за доверба на Владата, рече во телефонското гостување во емисијата „Стадион“ на Канал 77, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Александар Николовски.   Тој тврди дека Коалицијата ќе се растури од внатре и дека има сознанија оти некои од […]

Оваа раководство на СДСМ на чело со Зоран Заев и она што се случуваше во изминатите три години, покажа храброст и одлучност и затоа ја има мојата поддршка, изјави во интервјуто во емисијата „Стадион“ на Канал 77, професорот Владо Бучковски, поранешен македонски премиер.   Според него, Зоран Заев имаше храброст да затвори многу нерешени прашања. […]

За претседателот на Граѓанско демократската унија, Петар Колев несфатливо е историските и научни теми да ги отвара премиерот а не историчари, академици што ги плаќаме тоа да го работат, кои  за жал се кријат цело веме. – Тажно е што тие интелектуалци носители на знаењето се покажаа најплашливи. Наместо тие да го споделат знаењето не […]

https://www.youtube.com/watch?v=8Q5nV9eCX6g&feature=emb_title

За разлика од пролетниот бран на ковид – 19, новиот бран донесе голем број на пацинети со тешка клиничка слика, рече во емисијата „Стадион“ на Канал 77, Ален Ѓеоргиејев, директор на Клничката болница во Штип.

Според Владимир Лазаревик во Дубаи смртноста е на многу ниско ниво иако станува збор за десет милиони жители дневно од коронавирус умираат дневно тројца заболени, но тоа е одраз секако и на многу помладата популација. – Колеги анестезиолози од Америка забележуваат дека можеби немаме доволно обучен кадар кој ке обезбеди соодветен тип на лекување, како […]

-Несвојствено е приватните болници да прават профит од 40 до 50 проценти. Тоа е несфатливо во светски рамки и стандарди каде што профитот не поминува седум, девет, десет отсто. Па видете им ги само завршните сметки, рече здравствениот експерт Владимир Лазаревиќ во емисијата „Стадион” на Радио Канал 77. Според доктор Лазаревиќ, кој во моментот управува […]

По историскиот пласман на европско фудбалско првенство, селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во емисијата „Стадион” на Радио Канал 77 зборуваше за тактиката, атмосферата и ризиците на натпреварот со Грузија, за очекувањата од европското првенство и за фудбалската хемија и слога која доминира во репрезентација без арзлика на етничка и религиозна припадност, која треба […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background