Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Парадокс

Ристоски: Автопатот Тетово – Гостивар сеуште е без заштитна мрежа (ВИДЕО)

today20/06/2020 2

Background

– Сите тужат, но Македонија пат е погрешното место. Во тужбите се користи едно куче за пет сообракајќи. Имаше афера со местење записници од полицијата. Неопходни се законски измени за да профункционира вистински заштитата и одржувањето на патиштата во Македонија. Сите пари од регистрација, патарини, бензини се слеваат во ЈП за државни патишта, Македонија пат е изведувач и извршител согласно парите и програмите што ќе ни ги дадат од државни патишта, Ние предупредуваме, сигнализираме за одредени проблеми, одрони , дупки, искинати мрежи и потреба од интервенција, но без нивно знаење, дозвола и финансии ништо не можеме да сториме – вели Перо Ристоски од ЈП за заштита и одржување на магистрални и регионални патишта, кое по Преспанскиот договор го избриша од својот назив името Македонија пат.

Објавено од: Канал 77

Rate it
0%