Cafe
Fresh
Radio ExYu
Radio EastGate Mall
play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
  • play_arrow

    Канал 77 Само Хитови

  • play_arrow

    Kanal 77 Fresh

  • play_arrow

    Kanal 77 Ex Yu

Парадокс

Ѓоре Јовановски: Фудбалскиот стадион „Тоше Проески“ е нефункционален

today15/02/2020 10

Background

Ѓоре Јовановски, фудбалски тренер вели дека многу сегменти се важни за макеоднскиот фудбал, но најважни се две работи. Мора да имате добри тренери и добри терени. Кога велам терени не мислам само на фудбалско игралиште туку на општо комплексно со инфраструктура, истакна тој при гостувањето во емисијата „Стадион Парадокс“ на Канал 77.

Кај нас нашиот стадион каде што викам 33, 35 илјади гледачи, направен е со атлетски стази како ние утре да имаме Олимписки игри.

 

Објавено од: Viktor Gavrilov

Rate it
0%