Радиовизија

Лидерот на ДУИ Али Ахмети покажа досега дека е рационален и реален политичар и не очекувам мачни преговори и политичка криза туку што поскоро формирање на нова влада, враќање на довербата и веднаш превземање на мерки и политики за справување со корона вирусот и тешките економски последици – изјави кандидатот за премиер на ДУИ Насер […]

– Како што се одалечија во изборната кампања поради одредени несреќни изјави и праќање во опозиција, така резултатите од изборите ќе ги зближат Ахмети и Заев. Очекувам СДСМ и ДУИ да формирата влада, Ахмети да биде реален и да се откаже од Насер Зибери  за мандатар. СДСМ да оди во коалиција со Алијанса, а ДУИ […]

Кампања на +35 степени, во услови на коронавирус – мини-собири по плоштди, сали, пазари, на традиционалните медиуми и социјалните мрежи, кампања зачинета со „бомби“, „петарди“… Во денешниот „Стадион“ на „Канал 77“ гостуваа Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Љупчо Николовски, генерален секретар на СДСМ, двајцата носители на листи во Изборната единица Три на коалицијата […]

Предизборно претставување во емисијата Стадион на Канал 77, на Игор Јанушев, носител на листата на Коалицијата „За обнова на Македонија“ во ИЕ 3. Биографија на Игор  Јанушев: Дипломирал на Правен факултет „Јустинијан I“ – Скопје, насока Правни студии, каде што подоцна продолжил со постдипломски студии на меѓународно право и меѓународни односи. Роден е во Велес, […]

https://youtu.be/pUc8aK1C7z8

Во денешното издание на емисијата „Стадион“ на радио Канал 77 гостин беше и популарниот фолк пејач Благоја Грујовски, кој рече: -Ние како здружение сме далеку од позицијата да бараме нешто, немаме правни орудија. Имавме многу јавувања од наши колеги, кои се засегнати, но за жал нашите можности се лимитирани и само можевме нивниот глас да […]

Во ситуацијата таква каква што е , тешко  барем во блиска иднина ќе може концертите да се преселат во он-лај просторот, посебно тоа и да донесе заработувачка, изјави  Маја Бабиќ од Асоцијацијата од ,,инвент“ индустријата , во гостувањето во емисијата ,,Стадион“ на Канал 77.

Виктор Стојкоски, генерален секретар на Асоцијацијата за е-трговија, вели дека граѓаните мора да внимаваат од каде купуваат он-лајн. Многу е ризично тоа да го прават од ФБ продавачи бидејќи на ваков начин не можат да го вратат купеното ниту пак да си ги рефундираат парите. Во овие услови на пандемија, македонските компании, вели Стојкоски мора […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background